CZY WARTO POSŁAĆ DZIECKO DO PRZEDSZKOLA?

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Rodzice kilkulatków często zastanawiają się, czy zapisać dziecko do przedszkola, czy postawić na opiekunkę. Wielu psychologów twierdzi, że pierwsze z tych rozwiązań to najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka. Dlaczego lepiej posłać malucha do przedszkola?

Pobyt w przedszkolu pozytywnie wpływa na emocjonalny i społeczny rozwój dziecka. Przebywanie w grupie rówieśników powoduje, że nasze pociechy uczą się współpracy, tolerancji oraz otwierają się na świat. Często zdarza się, że maluchy są nieśmiałe i nawiązywanie kontaktów z innymi dziećmi przychodzi im z trudem. W grupie zdecydowanie łatwiej jest pokonać nieśmiałość i przełamać „pierwsze lody” poznając nowe koleżanki i kolegów. Zajęcia plastyczne, muzyczne, wycieczki czy inne zabawy edukacyjne pozwalają na indywidualne rozwijanie zainteresowań. Bardzo ważna jest codzienna nauka języka angielskiego, którą zapewniamy w naszym przedszkolu. Dodatkowo, od najmłodszych lat przygotowujemy do nauki matematyki, robotyki czy inżynierii. Wszystko to niewątpliwie zaprocentuje w przyszłości.

Dzieci w przedszkolu mają zagwarantowany rytm dnia, przez co uczą się porządku i systematyczności. Mają także zapewnione poczucie bezpieczeństwa. W grupie maluchy szybciej zaczynają mówić oraz poprawia się ich sprawność ruchowa. Dzieci uczą się również samodzielności, zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie i ubieranie się. Nabierają wprawy w czynnościach, których często wcześniej uczą ich rodzice w domu.

Ponadto, dziećmi w przedszkolu opiekują się nie tylko wychowawcy. Nasze przedszkole oferuje specjalistyczne wsparcie: logopedyczne, terapeutyczne, pedagogiki specjalnej oraz psychologiczne.

Posłanie dziecka do przedszkola jest niewątpliwie najlepszą decyzją, jaką może podjąć rodzic malucha. Dzięki temu dziecko codziennie znajduje się pod opieką wykwalifikowanej kadry oraz w towarzystwie swoich rówieśników, co będzie miało pozytywny wpływ na jego dorastanie oraz dorosłe życie.

Katarzyna Przeździk, Dyrektor Przedszkola „Mądre Urwisy”

Zobacz więcej

Serdecznie witamy wszystkich przedszkolaków oraz rodziców w nowym roku szkolnym 2022/2023. W tym semestrze przygotowaliśmy dla Was ogrom atrakcji! Nowe zajęcia dodatkowe,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *